Recenzia: Peak Water Filtračná konvica – Bomba barista

Recenzia: Peak Water Filtračná konvica

V tomto krátkom blogu by som sa rád zmienil o skvelom produkte, vhodnom pre milovníkov dokonalo pripravenej filtrovanej kávy. Viacerí ste o nej učite už aj počuli, niektorí ju už aj vlastníte, áno, hovorím o Peak Water (UK)  :)

Filtračná konvica Peak Water je prvá kanvica svojho druhu s nastaviteľným výsledkom filtrácie. Jej filtračný systém funguje na podobnom princípe, ako profesionálne filtre používané v kaviarňach, čo je jej absolútne najväčšou prednosťou.

Jadro obsahuje vymeniteľný filter zložený z dvoch úrovní filtrácie, dekarbonizačný a Dual-Ion resin filter.

Druhá kľúčová vec je bypass alebo nastavenie miešania dekarbonizovanej vody, ktorá má zníženú mineralizáciu s vodou, ktorá nie je upravená inak než aktívnym uhlím. Máte teda možnosť nastaviť filtrovanie vody tak, aby bola vaša káva ovocnejšia, alebo sladšia a ovocnosť mierne potlačená.

Som názoru, že Peak Water by vám nemala chýbať v domácnosti, či práci, ak to s kávou myslíte vážne a chcete z nej vytiahnuť absolútne maximum. Vďaka filtrovaniu vody dostanete z kávy tie chute, ktoré máte a zároveň chcete.

Je to môj priateľ na cesty kamkoľvek idem a viem, že si budem robiť kávu :) Toto plastové hebedné prevedenie je síce aké je, ale výsledok stojí skutočne za to. Moja manželka ju má zase v práci, a bez ohľadu na tvrdosť vody (Bratislava, či iný kraj), pokiaľ si ju správne nastavíte, výsledky sú famózne.

Do Peak water je nutné pravidelne dokupovať filtre, ale stále sa bavíme o relatívne dostupnej možnosti a cene. Konvicu odporúčam uskladnovať v chladničke stále - pokiaľ ju nepoužívate, aby nedošlo k vzniku rybaciemu zápachu a filter vydržal, čo najdlhšie.

Nájdete ju aj na našom e-shope, čoskoro budú k dispozícii filtre a aj nové prevedenie Peak Water, kde sa tvorcovia trošku už aj vyhrali s dizajnom, čo poviete?  

 

Ak máte Peak Water, alebo zvažujete kúpu, pozrite aj môj video manuál k nej:

Snáď sa nám podarí natočiť nové, aktuálnejšie video už čoskoro :)

Literatúru, ktorú odporúčame na preštudovanie je kniha Technológie vody od Adriána Krišáka, ktorú máme v predaji ako zvýhodnené kombo s jeho ďalšími titulmi :)

Pridať komentár

Upozorňujeme, že komentáre musia byť pred publikovaním schválené