Niečo o mne – Bomba barista

Niečo o mne

,,Prácu baristu a projekt coffee laboratória vnímam ako moje poslanie,
pričom mojim hlavným cieľom je poskytnúť zákazníkovi starostlivosť na mieru
a intenzívny zážitok z kávy!´´
Dušan Bombala / Bomba barista 

Volám sa Dušan Bombala a s kávou samotnou pracujem už viac ako 15 rokov. Začalo to nadšením pre krémové espresso v talianskom Trieste. Neskôr, keď som sa už tohto klasického espressa presýtil, zistil som, že existuje niečo viac - výberová káva, specialty coffee. 

Od roku 2013 som sa s ňou aktívne zoznamoval, hral a vzdelával na školeniach. V tomto období vznikla aj moja láska k filtrovanej káve, a najmä k príprave kávy prostredníctvom Hario V60. Nakoľko som do kaviarní nechodil a robil si kávu doma sám (tiež rodine a priateľom), vznikla myšlienka otvorenia si vlastného coffee laboratória, kde by som mohol šíriť myšlienku výberovej kávy a robiť osvetu v alternatívnych spôsoboch prípravy kávy.

To sa mi neskôr podarilo a vo februári 2020 (skvelé covidové načasovanie) som otvoril prevádzku Coffee laboratory & shop v Bratislavev Dúbravke.

S mojou manželkou Julkou sme nadšenci výberovej kávy, a tiež závisláci na filtrovanej káve. Milujeme najmä ovocné šialenosti a preferujeme batch brew cez Tone, Fetco alebo doma cez Moccamaster, či Wilfu. Cappuccino u nás doma vedia robiť aj naše deti, no preferujú hlavne babyccino, keďže kofeín im nedovolíme aspoň do ich desiatich rokov (veď už teraz majú kopec energie :-D).

Potrpíme si na kvalite a nových technológiách. Aj preto sme sa rozhodli pre švajčiarsku značku Tone Swiss na prípravu nitrocoffee a batchbrew.

Ak by ste sa chceli dozvedieť viac o najnovších svetových trendoch v príprave kávy a káva pre Vás znamená viac ako len ranný rituál pre rozlepenie očí, určite Vás naša široká ponuka výberovej kávy (od top slovenských a zahraničných pražiarov) a príslušenstva k nej poteší. 

Vitajte u Bomba baristu :)