Niečo o mne – Bomba barista

Niečo o mne

,,Prácu baristu a projekt coffee laboratória vnímam ako moje poslanie, pričom mojim hlavným cieľom je poskytnúť zákazníkovi starostlivosť na mieru, osobný prístup a v neposlednom rade poskytnúť zážitok v podobe dokonale pripravenej kávy podľa chuti a preferencie jednotlivca.´´ 

Bomba barista 

Volám sa Dušan Bombala a s kávou pracujem už vyše 15 rokov. Začalo to nadšením pre krémové espresso v talianskom Trieste. Neskôr, keď som sa už tohto klasického espressa presýtil, zistil som, že existuje niečo viac - výberová káva, tzv. specialty coffee. 

Od roku 2013 som sa s ňou aktívne zoznamoval, hral a vzdelával na školeniach.  V tomto období vznikla aj moja láska k filtrovanej káve, a najmä k príprave kávy prostredníctvom Hario V60. Nakoľko som do kaviarní nechodil a robil si kávu doma sám (tiež rodine a priateľom), vznikla prevratná myšlienka otvorenia si vlastného coffee laboratória, kde by som mohol šíriť myšlienku výberovej kávy a robiť osvetu v alternatívnych spôsoboch prípravy kávy. To sa mi aj podarilo a vo februári pamätného roku 2020 som otvoril prevádzku Coffee laboratory & shop v Bratislave, v Dúbravke.

Spolu s manželkou Julkou sa z nás stali nadšenci pre výberovú kávu, a tiež závisláci na filtrovanej káve. Milujeme najmä ovocné šialenosti a preferujeme prípravu batch brew cez Fetco alebo doma cez Moccamaster, či Wilfu. Cappuccino u nás doma vedia robiť aj naše deti, no preferujú hlavne babyccino, keďže kofeín im nedovolíme aspoň do ich desiatich rokov (veď už teraz majú kopec energie :-D).

Snažíme sa šíriť osvetu a dobrú náladu v tomto nečase. Otvoriť dva týždne pred vypuknutím korony nebola (a nie je sranda), no my pokračujeme ďalej a nevzdávame sa. 

Potrpíme si na kvalite a nových technológiách. Aj preto sme sa rozhodli pre švajčiarsku značku Tone - nitrocoffee a batch brew pripravujeme cez Tone Nitro a Tone Touch 2. 

Ak by ste sa chceli dozvedieť viac o najnovších svetových trendoch v príprave kávy a káva pre Vás znamená viac ako len ranný rituál pre rozlepenie očí, určite Vás naša široká ponuka výberovej kávy (najmä od slovenských pražiarov) a príslušenstva k nej poteší. 

Vitajte u Bomba baristu